Z wizytą u Wicewojewody  - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Z wizytą u Wicewojewody 

Uczniowie klas humanistycznych z ZS im T. Kościuszki w Żarkach w dniu 22 kwietnia uczestniczyli w spotkaniu z Wicewojewodą Śląskim Panem Robertem Magdziarzem. Podczas spotkania młodzież miała niezwykłą okazję zapoznania się z zadaniami wojewody, który przybliżył również w bardzo przystępny sposób strukturę administracji rządowej. 

Po spotkaniu uczniowie poznali historię sejmiku województwa śląskiego oraz zwiedzili gmach Urzędu Wojewódzkiego. Największą atrakcją okazała się możliwość zobaczenia głównej sali posiedzeń Sejmiku Województwa Śląskiego, która jest pierwowzorem dla Sejmu RP. Uczniowie zasiadali na miejscach radnych i wysłuchali prelekcji Pani przewodnik, a na koniec mieli możliwość spojrzeć na salę z wysokości fotela zarezerwowanego dla Marszałka.  

Była to żywa lekcja śląskiej historii i administracji naszego województwa. Młodzież ZS w Żarkach wraz z opiekunami składa gorące podziękowania Panu Wicewojewodzie Robertowi Magdziarzowi za poświęcony czas i niezwykle ciepłe przyjęcie. 

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu