Mikołajki na kresach 2021 - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Mikołajki na kresach 2021

Towarzystwo Patriotyczne Kresy we współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegaturą w Częstochowie przystąpiło do organizacji corocznej akcji mikołajkowej na Kresach. Zespół Szkół im. T. Kościuszki kolejny już raz przyłącza się do tej akcji. Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich: terenach Litwy – Wileńszczyzny, Ukrainy – Ziemi Lwowskiej oraz Białorusi. Sytuacja epidemiczna wymusza konieczność zmiany dotychczasowej formy organizowania pomocy i obejmować będzie zbiórkę darów rzeczowych ograniczoną do słodyczy i artykułów szkolnych oraz dobrowolnych datków. Tegoroczną akcję w naszej szkole rozpoczynamy 17 września 2021 roku, kończymy 13 października 2021 roku. Następnie dary przekazane zostaną przez koordynatora szkolnego –Alicję Misiak do odpowiedniej instytucji , celem przekazania potrzebującym.

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu