HejTy-Stop - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

HejTy-Stop – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Z przyjemnością informujemy, że 13. 02. 2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu informatyczno-plastycznego pt. „HejTy- Stop”. Konkurs został ogłoszony w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas pierwszych biorący udział w konkursie mieli za zadanie wykonać w dowolnym programie graficznym ulotkę na temat zjawiska hate speech, z jakim spotykamy się w sieci. Organizatorom konkursu zależało, aby uczestnicy zapoznali się z pojęciem cyberprzemocy oraz podniesieniem wiedzy na temat mowy nienawiści. Oceny prac dokonała komisja konkursowa w składzie: dyrektor mgr Danuta Służałek Jaworska – przewodnicząca, mgr Jolanta Zamora, mgr Krzysztof Cupiał, mgr Anna Dzieża i mgr inż. Olga Kwiecień, która przyznała nagrody następującym uczniom:

I miejsce – Szymon Wnuk , klasa I TIG;
II miejsce – Martyna Lampa, klasa I TRP;
III miejsce – Natan Lamch, klasa I TIP

Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, dlatego też dodatkowo wyróżniła prace następujących uczniów: Angelika Rasztabiga, Gabriela Ptak, Maksymilian Warwas, Hubert Smoleń, Kuba Strzelczyk, Julia Sprawka, Martyna Żurawska, Jakub Zadroz, Maja Maksymowicz, Patryk Nowak, Basia Zadroz, Kamil Adamczyk, Karolina Gałązka, Weronika Nowak, Kaja Liczner.

Wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione prace konkursowe można oglądać w galerii na terenie szkoły.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Olga Kwiecień

d

Jeden z 3 współautorów tej witryny.