Prelekcja dotycząca gier RPG w ZS Żarki. - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Prelekcja dotycząca gier RPG w ZS Żarki.

W dniu 13.10.2023 r. pan Tomasz Balwierz zaprezentował młodzieży zasady w gry fabularne, zachęcał do udziału, pokazał książki i akcesoria do gier.

Gry fabularne, czyli Role Playing Games, powstały na początku lat 70-tych w USA. Nazwę dosłownie tłumaczy się na „gry z odgrywaniem ról”, jednak w polskiej terminologii przyjęło się używać nazwy „gry fabularne/erpeszki”. O co chodzi w RPG? To zabawa rozgrywająca się w Naszej wyobraźni. Spotykamy się przy stole i dzielimy się na dwie znaczące role Graczy i Mistrza Gry. Mistrz Gry nadzoruje rozgrywki, pilnuje, by wszystko odbywało się w zgodzie z realiami świata gry. Gracze wcielają się w bohaterów gry.
Jest kilka rzeczy, które są potrzebne, żeby zacząć swoją przygodę z grami fabularnymi: kości karta postaci, coś do pisania, podręcznik oraz chęci do zabawy.

Prelekcja ta jest wstępem do zaproszenia do gry, która będzie zorganizowana w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach

Jolanta Zamora