,,Poznaj Polskę" - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

,,Poznaj Polskę”

W dniach 13-14 września 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół w Żarkach wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęło się od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w Centrum Nauki Kopernik. Kolejno zwiedzaliśmy Wilanów, Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Ostatnim punktem wycieczki był Cmentarz na Powązkach na którym pochowani są m.in. Wł. S. Reymont i B. Prus.

Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni.

Jolanta Zamora