XXI DZIEŃ PAPIESKI - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

XXI DZIEŃ PAPIESKI

To zawołanie Jana Pawła II pochodzi z homilii wygłoszonej przez Niego 22 października 1978 roku podczas Mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie. Słowa inaugurujące wówczas Jego pontyfikat brzmiały tak: ,,Bracia i Siostry, nie lękajcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości. Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju !”

W tym właśnie kontekście już po raz 21. obchodziliśmy w dniu 10 października b.r. Dzień Papieski. Jego istotą jest nie tylko przypominanie sobie Osoby i nauczania Św. Jana Pawła II, ale także próba wdrażania w nasze chrześcijańskie życie wszystkich wartości i ideałów przekazanych nam przez Ojca Świętego. Dzień ten wiąże się nierozłącznie z działalnością Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która powstała w 1999 r. po pielgrzymce papieża do Ojczyzny. Fundacja prowadzi program stypendialny, który pomaga niezamożnej młodzieży kontynuować kształcenie. Dlatego obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy coroczna kościelna i publiczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych osób z małych miejscowości.

Ośmioosobowa grupa młodzieży naszej szkoły (z klas: 1ABP, 1TI, 3ABG, 3ABP) włączyła się aktywnie w prowadzenie zbiórki pieniędzy do puszek, po Mszach świętych odprawianych w tym Dniu, zarówno w kościele parafialnym w Żarkach jak i w Sanktuarium leśniowskim.

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu