WALENTYNKOWY WIECZOREK POETYCKI - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

WALENTYNKOWY WIECZOREK POETYCKI

8 lutego 2023 r. w Zespole Szkół im. T. Kościuszki odbył się Walentynkowy Wieczorek Poetycki pod hasłem : „ Kochające serce zawsze jest młode”, zorganizowany przez szkolną bibliotekę. W montażu słowno-muzycznym wzięli udział następujący uczniowie: Maja Rembak i Szymon Walasek – konferansjerzy, Paulina Musialik, Julia Kasznia – wokal, Daria Czerwik – keyboard, Krzysztof Słomka – gitara, recytatorzy: Bartosz Ludwig, Bartosz Kozyra, Nikola Turoń, Natalia Konieczniak, Jakub Bareła, Kinga Chejduk, Wiktoria Cupiał, Marta Kot, Rozalia Gołuchowska, Mateusz Opałka, Klaudia Sobierajska, Vanessa Kotyrba, Martyna Kęsicka, Natan Męcik, Julia Tosiek, Oliwia Pompa, Amelia Wawryło, Wiktoria Pluta, Daria Stodółkiewicz, Natalia Pluta, Nadia Siuda, Nikola Kupicha, a także Pani dyrektor Danuta Służałek – Jaworska, Pani wicedyrektor Anna Dzieża i Donata Kawecka; oprawa muzyczno-filmowa : Maja Olewińska i Milena Morawiec.

Uczniowie recytowali znane i te mniej popularne utwory polskich poetów takich jak: Maria Pawlikowska – Jasnorzewska, Konstanty Ildefons Gałczyński, Wisława Szymborska, Halina Poświatowska, ks. Jan Twardowski i wieli innych znakomitych pisarzy, którym towarzyszyły przepiękne akompaniamenty światowych hitów z gitarą w roli głównej.

 Oprócz oryginalnych wierszy, mieliśmy również przyjemność wysłuchać wielu piosenek o tematyce miłosnej m.in. ponadczasowy utwór „ Niepewność” M. Grechuty, „ Taka miłość w sam raz” M. Bajora, „ Perfect” E. Sheerana, „ Chcę tu zostać” czy piosenka z filmu „ Titanic”.  Spotkanie okazało się nie tylko ucztą dla ducha, ale i dla podniebienia, bo przyjemnie było posłuchać dobrej poezji i piosenki kosztując przepysznych ciasteczek, przygotowanych przez klasy gastronomiczne pod opieką Pani Marzenny Lesiak.

Biblioteka szkolna składa serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie Walentynkowego Wieczorku Poetyckiego: Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz młodzieży szkolnej, której gratulujemy wielkiego talentu!

Jolanta Zamora