Przygotuję ci miejsce - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Przygotuję ci miejsce

Fot. Archiwum WEM, BialyOrzel24.com

„Nie było miejsca dla Ciebie,
w Betlejem w żadnej gospodzie.
I narodziłeś się Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie.”

Wydarzenie to miało miejsce 2022 lata temu. Fakt ten powtarza się i dzisiaj, choć znacząco zmienił się świat, w którym żyjemy. Wielu ludzi, tak jak i wtedy „nie ma czasu ani miejsca” dla Jezusa.

W naszej szkole, chcieliśmy to jednak odrobinę zmienić. Czas i miejsce dla Pana Jezusa znaleźliśmy 22 grudnia 2022 r. W tym dniu bowiem, cała społeczność szkolna obchodziła uroczyście Wigilię Bożego Narodzenia. Uczniowie nasi, wraz z Dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły brali udział w świątecznej akademii. W jej trakcie można było wysłuchać pięknych utworów poetyckich oraz kolęd i pastorałek wykonywanych przez naszą młodzież. Punktem kulminacyjnym „Urodzin Jezusa” było wysłuchanie fragmentu Ewangelii opisującej to zbawcze wydarzenie. Nie zabrakło również świątecznych życzeń Pani Dyrektor oraz symbolicznego przełamania się „chlebem anielskim”.

W aktywne świętowanie „Urodzin Jezusa” mogli włączyć się wszyscy ich uczestnicy. Obchody Wigilii przerodziły się w szkolny Koncert Kolęd. Wiele klas zaprezentowało w nim swoje umiejętności muzyczno-wokalne oraz znajomość „kolędowego repertuaru”. Do niektórych utworów młodzież dodała również bardzo ciekawe i żywiołowe układy choreograficzne. W śpiew kolęd włączała się spontanicznie cała publiczność. Nie było czasu na nudę i „ziewanie”. Uroczystość przebiegała w radosnej i jednoczącej nas wszystkich atmosferze. Jej przedłużeniem były Wigilie klasowe spędzane z Wychowawcami w salach lekcyjnych, przy świątecznych stołach.

Czy jesteś z nas Panie zadowolony ?

Czy godnie obchodziliśmy Twoje Urodziny ?

Czy będziemy mieć odtąd więcej czasu dla Ciebie ?

Czy przez świąteczne „zabiegi i starania” jest dla Ciebie więcej miejsca w

Betlejem naszych serc ?

Milena Morawiec