Pielgrzymka Maturzystów - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Pielgrzymka Maturzystów

W dniu 12 marca b.r. delegacja młodzieży: Kinga Kasprzyk i Jakub Wójcik z klasy 4 TR wraz z katechetą – Arturem Skinderem, reprezentowała naszą szkołę podczas Pielgrzymki Maturzystów Archidiecezji Częstochowskiej na Jasną Górę. O godzinie 13.30, w kaplicy „Czarnej Madonny”, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Częstochowski – Wacław Depo, odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji wszystkich uczniów ostatnich klas szkół średnich naszej Archidiecezji. Podczas Eucharystii wygłosił on naukę, w której zwrócił uwagę na problemy, z jakimi borykają się młodzi ludzie we współczesnym świecie. To oczywiście nie tylko pandemia „koronawirusa” czy wojna na Ukrainie, ale także odchodzenie Młodych od wiary religijnej, Pana Boga i Kościoła. Zaznaczył również, że Młodzi muszą w swoim życiu przejść od „wiary tradycyjnej”, przekazanej im przez rodziców, do „wiary osobistej” czyli takiej, w której oni sami, w sposób świadomy i dobrowolny wybiorą Chrystusa i pójdą za Nim. Proces tego przechodzenia nie jest jednak łatwy i wymaga od Młodych osobistego wysiłku, zaangażowania i pracy. Mogą jednak liczyć na pomoc kochającego ich Boga, udzielającego swoich łask właśnie dzięki Maryi, do której Młodzi przybyli. Na zakończenie tego spotkania, Maturzyści Archidiecezji Częstochowskiej zostali uroczyście zawierzeni Chrystusowi i Jego Matce. W pielgrzymce towarzyszyli Młodym ich nauczyciele, katecheci, kapłani, władze szkolne oraz rodzice. Maturzyści, którzy z różnych powodów nie mogli przybyć na nią osobiście, mieli możliwość uczestniczenia w pielgrzymce w sposób zdalny poprzez transmisję telewizyjną lub łącza internetowe.