Lekcja edukacyjna “Akademia Przedsiębiorczości” w Żarkach - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Lekcja edukacyjna “Akademia Przedsiębiorczości” w Żarkach

Akademia Przedsiębiorczości – projekt edukacyjny Funduszu Górnośląskiego SA i PKO Banku Polskiego.

Świat finansów bywa zawiły dla dorosłych, a dla młodzieży jest często niezrozumiały, dlatego też w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 na terenie Zespołu Szkół odbyły się Lekcje mające na celu pokazanie młodym, wchodzącym w wiek pracowniczy osobom, wiedzy z zakresu finansów i przedsiębiorczości, a także podstawowych pojęć z zakresu ekonomii i biznesu.

Wiedzę tą uczniowie Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach mogli zdobyć podczas ciekawych, interaktywnych a zarazem merytorycznych spotkań z trenerami prowadzącymi zajęcia w ramach Akademii Przedsiębiorczości – projektu edukacyjnego Funduszu Górnośląskiego SA i PKO Banku Polskiego.

Wprowadzenie młodzieży w świat finansów pozwoli nam budować świadome społeczeństwo młodych, zdolnych do podejmowania samodzielnych decyzji ludzi.

Patronat Honorowy Projektu:
– Województwo Śląskie
– Marszałek Województwa Śląskiego
– Kuratorium Oświaty Katowice

Anna Dzieża