Z wizytą w Sejmie RP - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Z wizytą w Sejmie RP

Absolwent naszej szkoły – Juliusz Woldan reprezentował społeczność uczniowską podczas wycieczki do Sejmu RP w Warszawie. Odbyła się ona w dniu 6 czerwca b.r. i była dla Julka nagrodą za zajęcie I miejsca w diecezjalnym etapie Konkursu Biblijnego. W wydarzeniu tym, wraz z Julkiem brał udział również jego katecheta – Artur Skinder. Wycieczkę zorganizowała i ufundowała Pani Lidia Burzyńska – częstochowska Poseł polskiego Parlamentu. Oprócz tradycyjnego zwiedzania sali sejmowej i wsłuchiwania się w historię tego miejsca, Juliusz miał okazję wejść na chwilę do polskiego Senatu oraz sejmowej kaplicy. Zauważyć należy, że ani Senat, ani sejmowa kaplica w normalnym trybie nie są miejscami zwiedzania dla wycieczek. Po dobrym obiedzie spożytym w sejmowej restauracji, Pani Poseł zabrała wszystkich do Muzeum Katyńskiego. To jedyne w Polsce i na świecie, bardzo piękne, bogate, ale też i przejmujące miejsce (zlokalizowane w Cytadeli Warszawskiej) upamiętniające zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniach przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Do Muzeum Katyńskiego warto się wybrać osobiście, aby dowiedzieć się coś o Tych, o których świat miał na zawsze zapomnieć. Dziękujemy serdecznie Pani Poseł Burzyńskiej za tak zorganizowaną wycieczkę.

Milena Morawiec