Uroczyste zakończenie roku szkolnego - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Piątek – 23 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. To bowiem ostatni dzień roku szkolnego 2022/2023.

Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 8.00 w kościele parafialnym Mszą Świętą.
Punktualnie o godz 10:00 rozpoczęły się uroczystości na sali gimnastycznej. Ostatni dzień roku to tradycyjnie czas podsumowań, gratulacji i podziękowań. I tym razem nie było inaczej. Pani dyrektor Danuta Służałek – Jaworska dziękowała za ciężką pracę wszystkim uczniom. Duża grupa uczniów otrzymała nagrody książkowe za świadectwa z wyróżnieniem oraz za wzorową frekwencję. Docenieni zostali również uczniowie aktywnie pracujący na rzecz szkoły, oraz w Samorządzie Szkolnym. Nagrody książkowe zostały wręczone uczniom biorącym udział w konkursach, natomiast medalami nagrodzono sportowców. Podczas uroczystego zakończenie roku szkolnego wręczone zostały listy gratulacyjne i podziękowania rodzicom uczniów z najlepszymi wynikami w nauce.
Uroczystość miała też swoją część artystyczną, podczas której klasa 1 TIH przypomniała chronologicznie zestawione w prezentacji najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego pod hasłem ”To był rok”.
Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami ciężko, chwilami  zabawnie, kręte ścieżki doprowadziły nas do tego dnia. Jednak mamy nadzieję, że każdy z uczniów miło wspomina minione miesiące. Wakacje czas zacząć… Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć wszystkim słonecznych i bezpiecznych dni. Chwilo trwaj

Milena Morawiec