Szkoła Pamięta - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Szkoła Pamięta

Znicze Pamięci

W dniu 29 października b.r. w ramach akcji MEN – „Szkoła pamięta”, reprezentant naszej społeczności szkolnej z kl. 3 TI, pod opieką wychowawczyni – p. Anety Tyras oraz katechety – p. Artura Skindera, nawiedził cmentarze w Żarkach i w Myszkowie. Wszyscy wspólnie pochylili się nad mogiłami dyrektorów, nauczycieli, pracowników, a także uczniów naszej szkoły, oddając im należną cześć i pamięć. Uczczeni zostali także wszyscy, którzy przelali swoją krew w różnych walkach o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny (szczególnie żołnierze Powstania Styczniowego i kampanii wrześniowej z 1939 r.).

Groby zostały wyczyszczone i uporządkowane. Na wszystkich zapalono znicze, a na mogiłach dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły spoczęły także wiązanki żywych kwiatów.

Znicze Pamięci zapalone na wszystkich nawiedzonych mogiłach zostały ufundowane przez klasę 3 TI.

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu