Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2020 - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2020

W dn. 29 września b.r. o godz. 12.00 w sali 21, sześcioosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Uczniowie tej grupy, jako najlepsi wyszli z etapu szkolnego, który rozegrany został w dniach: 15-17 września b.r. Po raz pierwszy w 24 – letniej historii tego Konkursu, obydwa jego etapy przeprowadzono drogą elektroniczną (on-line), ze względów sanitarno – epidemiologicznych. Uczestnicy Konkursu logowali się na specjalnej, dedykowanej im platformie i rozwiązywali test biblijny, poznając od razu swój wynik. Organizatorem Konkursu było Katolickie Stowarzyszenie – „Civitas Christiana”. 24. edycja tego Konkursu miała odbyć się wiosną 2020 roku, a więc w II półroczu poprzedniego roku szkolnego, ale ze względu na pandemię „koronawirusa” została przeniesiona właśnie na teraz. Kolejna, tj. 25. edycja Konkursu jest zaplanowana na wczesną wiosnę 2021 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej – szczegóły u katechetów. Do najlepszych biblistów szkolnych 24. edycji Konkursu należą:

  1. Bareła Oliwia – 2 ABG
  2. Bernacka Aleksandra – 2 ABG
  3. Szczepańczyk Julia – 2 TGR
  4. Pączek Gabriela – 2 THI
  5. Rał Katarzyna – 3 A
  6. Wójcik Jakub – 3 TR.

Do zmagań konkursowych uczniów przygotowywali katecheci szkolni: Artur Skinder i ks. Michał Zimny.

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu