Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 18 kwietnia b.r. Julia Placek, Wiktoria Cupiał, Oskar Veith (wszyscy z kl. 2B) oraz Milena Waśkowiak (z kl. 1 TR)reprezentowali naszą szkołę na diecezjalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zmagania konkursowe rozpoczęły się od uroczystej Eucharystii celebrowanej przez ks. bp. Andrzeja Przybylskiego w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Bezpośrednio po tym, na Sali Papieskiej, młodzież rozwiązywała test pisemny. Po jego zakończeniu udała się do Domu Pamięci Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, aby poznać Jego sylwetkę oraz dzieło: „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”. Po zakończeniu tej pracy, nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu. Uczestnicy nasi otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Gorliwymi propagatorami Konkursu Biblijnego są od lat: P. Europoseł – Jadwiga Wiśniewska, P. Poseł – Lidia Burzyńska czy P. Poseł – Szymon Giżyński. Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski – Wacław Depo.

Jolanta Zamora