Niech się święci 3 Maja! - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Niech się święci 3 Maja!

W 233. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Poczet Sztandarowy naszej Szkoły reprezentował Szkołę podczas Uroczystości powiatowych. O godz. 10.00 w kościele Narodzenia NMP w Myszkowie-Mijaczowie odprawiona została uroczysta Msza Św. za Ojczyznę. Po zakończeniu Eucharystii, wszyscy jej uczestnicy przeszli pod Pomnik „Ofiar Katynia”, pod którym oddano hołd Pomordowanym. Następnie, w towarzystwie orkiestry dętej, uroczysty orszak przemaszerował pod pomnik „Poległych za Ziemię Myszkowską”. Tu właśnie, wygłoszono okolicznościowe przemówienia i złożono wiązanki kwiatów, również w imieniu naszej społeczności szkolnej. Zakończeniem oficjalnych obchodów tego Święta było wysłuchanie przez zgromadzonych kilku pieśni patriotycznych.

W bardzo podobny sposób Uroczystość 3 Maja obchodzono w Żarkach. I tutaj rozpoczęła się ona od Mszy Św. W kościele parafialnym. Po Mszy, przy akompaniamencie żareckiej Orkiestry OSP, wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik błogosławionego ks. Ludwika Gietyngiera, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Delegacja młodzieży z naszej Szkoły złożyła także kwiaty pod pomnikiem swojego Patrona – Tadeusza Kościuszki.

Dziękujemy naszej Młodzieży za obecność i zaangażowanie się w obchody tego ważnego dla Polaków Święta.

Jolanta Zamora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *