Pan Marcin Pilis gościł dziś w Zespole Szkół w Żarkach. - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Pan Marcin Pilis gościł dziś w Zespole Szkół w Żarkach.

W dniu 7 grudnia 2022 r. młodzież z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach spotkała się z panem Marcinem Pilisem – pisarzem, dziennikarzem i myszkowianinem. Na co dzień pracuje jako kierownik Biura Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Pisze książki łączące elementy powieści obyczajowej i psychologicznej z wątkami historycznymi. Jego utwory cechuje realizm w obrazowaniu stosunków międzyludzkich, a bohaterowie zmuszeni są do dokonywania trudnych wyborów. Podejmuje niełatwe tematy np. stosunków polsko-żydowskich czy zanikającego powołania u kleryków i księży. Jego książka „Cisza w Pogrance” została uhonorowana Nagrodą Literacką im. Józefa Mackiewicza.

Jolanta Zamora