Gabriela Zapolska gościnnie w szkołach podstawowych - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Gabriela Zapolska gościnnie w szkołach podstawowych

Akcja Narodowe Czytanie zorganizowana jest w naszym kraju od 10 lat.

Utworem otwierającym cykl spotkanń z polską książką był “Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza w 2012 roku.

Nikt nie przypuszczał, że inicjatywa Prezydencka przetrwa tyle lat i tak bardzo przypadnie do gustu Polakom.

To zainteresowanie rodzinną literaturą sprawia, że całe przedsięwzięcie nie słabnie, ale nabiera coraz większego rozmachu.

W tym roku – 4 września w całym kraju królowała Gabriela Zapolska ze swoim sztandarowym dramatem “Moralność pani Dulskiej”.

Idąc za ciosem, uczniowie Zespołu Szkół im.Tadeusza Kościuszki w Żarkach , zorganizowali “spotkania”z autorką i jej utworem.

6 września 2021 roku klasa II ABP przygotowała interpretację wybranych fragmentów Zapolskiej, co poprzedziło wysłuchanie listu Prezydenta R P p.Andrzeja Dudy oraz kilku słów wyjaśniających zamierzenia autorki podczas tworzenia dramatu.

Pięcioro uczniów pod kierunkiem nauczyciela j.polskiego Alicji Misiak gościła w czterech grupach w Szkole Podstawowej w Żarkach i w trzech w Szkole Podstawowej w Niegowie.

Uczniowie szkół podstawowych, choć nie znający utworu w całości, doskonale się bawili, a występujących nagrodzili brawami.

Już taka reakcja sprawia, że coroczna akcja Narodowego Czytania jest potrzebna.

Z niecierpliwością czekamy na tytuł książki na 2022 rok.

Szkoła Podstawowa w Niegowie:

Szkoła podstawowa w Żarkach

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu