1B na Politechnice Częstochowskiej - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

1B na Politechnice Częstochowskiej

W czwartek, 25 maja b.r. grupa biologiczno-chemiczna z klasy 1B wzięła udział w wycieczce dydaktycznej na Politechnikę Częstochowską. Na Wydziale Infrastruktury i Środowiska, w odpowiednich pracowniach (laboratoriach), uczniowie nasi pod okiem pracowników naukowych przeprowadzali eksperymenty chemiczne. Związane były one z właściwościami i zastosowaniem węgla aktywnego oraz analizą gleby. W trakcie zajęć, młodzież nasza poznała także różne sprzęty i urządzenia laboratoryjne służące prowadzonym badaniom. Na zakończenie spotkania, pracownice naukowe tego Wydziału zaprosiły naszych uczniów do ponownego odwiedzenia Politechniki, a w dalszej perspektywie, do podjęcia na niej ciekawych i przyszłościowych na polskim rynku studiów. Organizatorem wycieczki była p. Lidia Jędruszek, zaś opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Artur Skinder i p. Maria Cwanek.

Milena Morawiec